Zrównoważony rozwój | Tiszyna

Zrównoważony rozwój

Goszcząc w agroturystyce Tiszyna znajdziecie się w sercu podlaskiej wsi, gdzie poczujecie się jak w domu. Aby zadbać o wasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku, opracowaliśmy regulamin w którym zawarte są zasady korzystania z obiektu i wyposażenia, informacje o tym, jak zachowywać się podczas pobytu, wytyczne dotyczące minimalizowania hałasu oraz zasady zachowania w przypadku pożaru lub innej sytuacji kryzysowej.

Aby lepiej poznać nas i nasz obiekt, przygotowaliśmy stronę internetową, na której znajdują się prawdziwe, aktualne informacje o wyposażeniu i udogodnieniach, publikowane są tylko prawdziwe zdjęcia obiektu, niepoddane retuszowi i niepochodzące z banków zdjęć oraz informacje o posiadanych certyfikatach i wyróżnieniach. Na stronie opublikowany jest też regulamin obiektu.

Przez naszą stronę promujemy również nasz region. Pokazujemy na niej przyrodnicze i kulturowe perełki regionu, publikujemy zdjęcia ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, stanowiących dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Promujemy również lokalne tradycje oraz wszelkie działania prospołeczne i proekologiczne - prowadzone zarówno przez nas, jak i przez innych w naszym regionie. Dbamy także o to, by informować odwiedzających nasz region o miejscach wartych zobaczenia oraz o rekomendowanych terminach zwiedzania.

Sami także tworzymy miejscowe atrakcje - współpracujemy z lokalnym stowarzyszeniem agroturystycznym i Kołem Gospodyń Wiejskich. Bierzemy udział w wydarzeniach i inicjatywach lokalnej społeczności i lokalnych władz, a także sami prowadzimy warsztaty, szkolenia i zajęcia edukacyjne dla mieszkańców tutejszych okolic.

W zgodzie z ekologią zrezygnowaliśmy z drukowania materiałów promocyjnych. Informacje o naszej agroturystyce są dostępne na naszym profilu na Facebooku, gdzie można także poznać opinie naszych gości. Dodatkowo umożliwiamy także dzielenie się spostrzeżeniami na temat agroturystyki Tiszyna w serwisach takich jak TripAdvisor czy Google Moja Firma. Chętnie też słuchamy naszych gości i zawsze staramy się wdrożyć wszelkie sugestie dotyczące działania naszej agroturystyki.

Również w zgodzie z ekologią wprowadziliśmy w gospodarstwie technologie ograniczające zużycie wody we wszystkich pomieszczeniach. Przez racjonalne zakupy zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów. Ograniczamy także używanie produktów jednorazowych, a tradycyjną korespondencję zastąpiliśmy formą elektroniczną, by zredukować zużycie papieru. W gospodarstwie odpady są segregowane.

Zadbaliśmy też o nastrój miejsc, w którym mieszkamy, a w którym wypoczywają nasi goście. Budynki gospodarstwa zostały zaprojektowane w zgodzie z krajobrazem i nawiązują do tradycji regionu. Także wyposażenie i wystrój wnętrz gospodarstwa nawiązujące do kulturowej tradycji naszych ziem. W wyposażeniu i wystroju używaliśmy przedmiotów pochodzących od lokalnych twórców i rzemieślników, a do tworzenia zabudowy lokalnych surowców (kamień, drewno) i produktów z surowców ekologicznych.

Gościmy odwiedzających nas całym sercem, oferując jedzenie na bazie produktów z własnych upraw lub hodowli i od lokalnych rolników i producentów, oraz produkty polskiego pochodzenia. Serwujemy się także wodę filtrowaną z lokalnych ujęć. A wszystko po to, by nasi goście czuli się w Tiszynie jak w domu.