Dom na Starym Gościńcu TISZYNA

Dom na Starym Gościńcu TISZYNA

Tiszyna, czyli cisza

… gdzieś na Podlasiu…

Jest takie jedno miejsce w Polsce, niepowtarzalne i piękne, do którego wraca się z radością, jeśli już raz się w nim było. Malowniczy krajobraz, cudowne powietrze, fantastyczna przyroda, a wszystko to na wyciągnięcie ręki. Każdy, kto chce przeżyć magiczne, niezapomniane chwile, powinien odwiedzić Dom na Starym Gościńcu TISZYNA w Puszczy Białowieskiej.

Gospodarzami tego domu, Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, są – państwo Katarzyna i Piotr Panfilukowie. Jakiś czas temu wpadli oni na pomysł, żeby zacząć przyjmować Gości i tak oto powstał gościnny, ciepły i przyjazny zakątek. Gospodarze przyjmują Gości od 2012 roku, dbając o ich wygodę, spokój, dobrą atmosferę i głodne brzuszki, zgodnie z zasadą Gość w dom, Bóg w dom.

Znajdzie tu człowiek wszystko, co mu do szczęścia potrzebne: ciszę i spokój, pięknie umeblowane, wygodne pokoje i salon z kominkiem, plac zabaw dla dzieci, śliczną altanę z grillem i miejsce na ognisko. Tu jada się chleb z pieca i jak poezja smaczne regionalne potrawy, tu można zrelaksować się na rowerze szlakiem GreenVelo lub z kijkami NordicWalking, podziwiając uroczą okolicę, albo zaprezentować swój talent w karaoke. Tu gospodarze każdego ugoszczą po królewsku i nikomu nie pozwolą się nudzić. Czy to długi weekend, święta, ferie zimowe, czy wakacje, magia tego miejsca działa nieustannie.

Miłośnicy gotowania na pewno chętnie wezmą udział w atrakcyjnych warsztatach kulinarnych, by poznać tajniki regionalnej kuchni i zabłysnąć później na rodzinnych przyjęciach, lub nauczyć się peklowania i wędzenia mięs. Gospodyni Domu na Starym Gościńcu sama wyrabia sery, smalec, lepi pielmieni i ziemniaczane przysmaki. Nawet telewizja przyjechała, by sfilmować kucharskie dokonania pani Kasi. https://www.youtube.com/watch?v=wRsgzQSgDDo

Miłośnicy ptaków znajdą tu bociani raj – na niespełna czterdziestu mieszkańców wsi przypada dziesięć gniazd; w okresie godowym bywa w Rutce więcej bocianów niż ludzi, co niezbicie świadczy o czystości tutejszego powietrza.

Można tu kupić urocze kosze,  koszyczki i inne cuda wiklinowe pana Piotra, można pojeździć konno, odwiedzić chatkę Baby Jagi i podziwiać zabytkowy wiatrak.

Kto lubi zwiedzać, na pewno nie ominie Hajnówki i jej okolic ze ślicznymi cerkwiami, chatami o otwartych okiennicach i wotywnych krzyży. Nie sposób też pominąć Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej, Rezerwatu Żubrów czy Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Można też w Rutce i Orli spotkać szeptuchy, które uleczą skołatane nerwy i przywrócą równowagę organizmowi.

Jest takie jedno miejsce w Polsce, które koniecznie trzeba odwiedzić – Rutka z jej przyjaznym i wyjątkowym Domem na Starym Gościńcu TISZYNA. Rezerwuj już dziś  i sprawdź, co czeka na mile widzianych gości, a później spakuj rodzinę i przyjaciół, by przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać podlaską kulturę i jej tradycje.